|
|
|
|
Chillicothe News - Chillicothe, MO
  • District Football Semifinal Match-ups

    • email print
  • 8-MAN -
    DISTRICT 1:
    West Nodaway @ Rock Port
    Tarkio @ Worth County
    DISTRICT 2:
    Nodaway-Holt @ Stanberry
    South Nodaway @ Mound City
    DISTRICT 3:
    DeKalb @ North Andrew
    Stewartsville @ St. Joseph Christian
    DISTRICT 4:
    Northwest (Hughesville) @ Hardin-Central
    Lincoln @ Southwest Livingston
    CLASS 1 -
    DISTRICT 1:
    Portageville @ Valle Catholic
    Thayer @ Chaffee
    DISTRICT 2:
    McAuley Catholic @ Jasper
    Lockwood @ Marionville
    DISTRICT 3:
    Drexel @ Cass-Midway
    Skyline @ Osceola
    DISTRICT 4:
    Sacred Heart @ Crest Ridge
    Cole Camp @ Concordia
    DISTRICT 5:
    Paris @ Westran
    Knox County @ South Shelby
    DISTRICT 6:
    Putnam County @ Milan
    Marceline @ Salisbury
    DISTRICT 7:
    Wellington-Napoleon @ Mid-Buchanan
    West Platte @ Lone Jack
    DISTRICT 8:
    Polo @ Penney
    South Harrison @ East Buchanan
    CLASS 2 -
    DISTRICT 1:
    St. Pius X (Festus) @ Caruthersville
    Scott City @ Malden
    DISTRICT 2:
    Transportation & Law @ Carnahan
    Lutheran North @ Brentwood
    DISTRICT 3:
    Willow Springs @ Liberty (Mt. View)
    Mountain Grove @ Strafford
    DISTRICT 4:
    Warsaw @ Lamar
    Ash Grove @ Sarcoxie
    DISTRICT 5:
    Clopton-Elsberry @ Palmyra
    Clark County @ Bowling Green
    DISTRICT 6:
    Hermann @ Blair Oaks
    Montgomery County @ South Callaway
    DISTRICT 7:
    University A.C. @ Lafayette County
    Sherwood @ Holden
    DISTRICT 8:
    Brookfield @ Lawson
    Bishop LeBlond @ Lathrop
    CLASS 3 -
    DISTRICT 1:
    Fredericktown @ Central (Park Hills)
    Potosi @ Ste. Genevieve
    DISTRICT 2:
    St. James @ John Burroughs
    Soldan International @ Cardinal Ritter
    DISTRICT 3:
    Salem @ Eldon
    Springfield Catholic @ Ava
    DISTRICT 4:
    Aurora @ Reeds Spring
    Cassville @ Seneca
    DISTRICT 5:
    Orchard Farm @ Duchesne
    Christian @ McCluer South-Berkeley
    DISTRICT 6:
    Fulton @ California
    Macon @ Centralia
    DISTRICT 7:
    O'Hara @ Oak Grove
    Center @ Hogan Prep
    DISTRICT 8:
    St. Pius X (Kansas City) @ Maryville
    Richmond @ Cameron
    CLASS 4 -
    DISTRICT 1:
    North County @ Hillsboro
    Festus @ Cape Central
    DISTRICT 2:
    Lutheran South @ Miller Career
    St. Mary's (St. Louis) @ Affton
    Page 2 of 2 - DISTRICT 3:
    Priory @ Ladue Horton Watkins
    Westminster @ Sullivan
    DISTRICT 4:
    Carthage @ Webb City
    Carl Junction @ Hillcrest
    DISTRICT 5:
    Gateway @ St. Charles West
    University City @ Clayton
    DISTRICT 6:
    Kirksville @ Helias
    Hannibal @ Moberly
    DISTRICT 7:
    Grandview @ Bolivar
    Raytown South @ Pleasant Hill
    DISTRICT 8:
    Smithville @ Liberty North
    Excelsior Springs @ Lafayette (St. Joseph)
    CLASS 5 -
    DISTRICT 1:
    Rockwood Summit @ Vianney
    Poplar Bluff @ Jackson
    DISTRICT 2:
    McCluer North @ Kirkwood
    Webster Groves @ Hazelwood East
    DISTRICT 3:
    Parkway North @ Ft. Zumwalt East
    Parkway Central @ Ft. Zumwalt North
    DISTRICT 4:
    Smith-Cotton @ Camdenton
    Waynesville @ Lebanon
    DISTRICT 5:
    Ozark @ Kickapoo
    Branson @ Nixa
    DISTRICT 6:
    Belton @ Lee's Summit West
    Parkview @ Willard
    DISTRICT 7:
    North Kansas City @ Fort Osage
    Raytown @ Winnetonka
    DISTRICT 8:
    Park Hill South @ Kearney
    Central (St. Joseph) @ Staley
    CLASS 6 -
    DISTRICT 1:
    Lindbergh @ Eureka
    Mehlville @ Lafayette (Wildwood)
    DISTRICT 2:
    DeSmet @ Hazelwood Central
    St. Louis University High @ C.B.C.
    DISTRICT 3:
    Ft. Zumwalt West @ Francis Howell
    Rock Bridge @ Francis Howell Central
    DISTRICT 4:
    Blue Springs South @ Blue Springs
    Liberty @ Lee's Summit

        calendar